Aktualnie jesteś w:  
MENU STRONY
Organizacja pracy
Organizacje
Informacje
Kontakt
Nasza szkoła:
 • realizuje projekt: "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce II"
 • realizuje projekt: "Nowoczesna szkoła - przepustką do kariery"
 • realizowała projekt: "Odblaskowa szkoła"
 • realizowała projekt: "Lepszy Start"
 • realizowała projekt: "W Nowe Jutro Dziś Idziemy"
 • posiada certyfikat szkoły humanitarnej
 • certyfikat szkoły promującej zdrowie

 • zdobyła II miejsce wśród 154 szkół z Małopolski w projekcie "Mieć wyobraźnię miłosierdzia"
 • Zrealizowała projekty takie jak:
 • "Wychować dobrego obywatela"
 • "Sport=zdrowie"
Polecamy!!!
www.barcice.diecezja.tarnow.pl
[Parafia pw. Najświętrzej Maryi Panny Wniebowziętej w Barciach]

www.jedynka.stary.sacz.pl
[SP nr 1 Stary Sącz]

Sukces w Konkursie „Odblaskowa Szkoła”
W tym roku Szkoła Podstawowa w Barcicach po raz pierwszy brała udział w Konkursie „Odblaskowa Szkoła”. Była to już IV edycja tego konkursu.
Nasza Szkoła odniosła duży sukces, gdyż Jury (składające się z przedstawicieli: Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego, Kuratorium Oświaty w Krakowie, Małopolskiej Wojewódzkiej Rady Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego) przyznało nam 22 miejsce w województwie małopolskim, na 195 zaklasyfikowanych szkół. Z liczbą 955 punktów w gminie Stary Sącz jesteśmy PIERWSI, a w powiecie nowosądeckim zajęliśmy równorzędne 2 miejsce ze Szkołą Podstawową w Żeleźnikowej Wielkiej

=>wyniki konkursu<=

Dziękuję nauczycielom, uczniom i rodzicom za zaangażowanie!
Koordynator konkursu mgr Anna Leśniara
Odblaskowe upominki od MORD w Nowym Sączu

Uczniowie klas I-III uczestniczyli w pogadance na temat zasad bezpiecznego poruszania się po drogach. Podczas spotkania Agnieszka Rossmanith z Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu omówiła zasady bezpiecznego poruszania się po drodze i przechodzenia przez jezdnię. Prelegentka zwróciła uwagę, że nieznajomość lub lekceważenie przepisów ruchu drogowego, brak ostrożności i zdyscyplinowania, mogą stanowić przyczynę wypadku. Podkreśliła także znaczenie noszonych przez pieszych elementów odblaskowych. W porze jesienno-zimowej, kiedy szybko zapada zmrok, dzieci zaopatrzone w odblaskowe opaski, światełka, czy maskotki są znacznie lepiej widoczne dla kierujących pojazdami. Przekazywane treści z pewnością na długo zapadną w pamięć dzieci zwłaszcza, że były przekazywane w atrakcyjnej formie interaktywnej prezentacji multimedialnej. Wszyscy mali uczestnicy pokazu zostali wyposażeni w odblaskowe misie, które przekazał Małopolski Ośrodek Ruchu Drogowego w Nowym Sączu. Ta instytucja udostępniła także mobilne miasteczko ruchu drogowego. Zwracając uwagę na znaki drogowe i sygnalizatory po uliczkach wędrowali uczniowie klas I-III, zaś ich starsi koledzy z klas IV-VI w praktyczny sposób sprawdzali wiedzę i umiejętności trenując przed egzaminem na kartę rowerową.

Sprawnościowe, rowerowe zawody

Dnia 24 października 2013r. na hali sportowej Zespołu Szkół w Barcicach zostały przeprowadzone sprawnościowe, rowerowe zawody. Uczestnicy pokonywali tor przeszkód składający się między innymi ze slalomu między tyczkami, ósemki, łezki, równoważni, przenoszeniu przedmiotu z miejsca na miejsce. Za każde zejście z roweru, dotknięcie przeszkody lub podłoża, ominięcie przeszkody były przyznane punkty karne. O kolejności decydowała mniejsza liczba punktów karnych, a w przypadkach tej samej liczby tych punktów brany był pod uwagę czas przejazdu. Wśród 50 uczestników zawodów, wyłoniono zwycięzców:
1. Przemysław Olszowski kl. 6b
2. Krzysztof Brzeski kl. 6a
3. Miłosz Janik kl. 6a
4. Tomasz Słowik kl. 6a
5. Grzegorz Garwol kl. 6a
6. Szymon Zygmunt kl. 4a
7. Paulina Broniszewska kl. 5b
8. Rafał Witowski kl. 6b
9. Dominik Gryźlak kl. 5a
10. Kacper Jakubowski kl. 4a

Jarosław Janikowski

Konkurs plastyczny klas 0-3 „Mój pomysł jak być widocznym na drodze”

Celem konkursu było zwrócenie uwagi na potrzebę przestrzegania zasad obowiązujących w ruchu drogowym i dbanie o bezpieczeństwo na drodze przez noszenie elementów odblaskowych. Do konkursu zgłoszono 56 prac. Jury w składzie: zastępca dyrektora szkoły Pani Wanda Kochanowicz, Pani Bogusława Pasoń i Pani Dorota Gurba, wyróżniły następujące prace:
• Elizabeth Miller kl. IIIa
• Aleksandra Tokarczyk kl. IIIb
• Rafał Citak kl. IIa
• Mateusz Leśniara kl. IIb
• Mateusz Bajgus kl. IIc
• Karol Dutka kl. Ia
• Kacper Zelek kl. Ib
• Julia Kulig kl. Oa
• Szymon Walczak kl. Ob.
• Filip Gumulak kl. Oc
Gratulujemy zwycięzcom i zapraszamy do aktywnego uczestnictwa w kolejnych konkursach.

Anna Leśniara

„Odblaskowe ślubowanie pierwszoklasistów”

Kolejnym działaniem w ramach akcji „Odblaskowa szkoła” było „Odblaskowe ślubowanie pierwszoklasistów”, które odbyło się 15 X 2013 roku. Uczniowie między innymi recytowali wiersze, śpiewali piosenki i popisywali się wiedzą z zakresu bezpiecznego poruszania się po drodze. W prezencie od drugoklasistów otrzymali odblaskowe breloczki. Starsi koledzy tym miłym gestem chcieli powitać pierwszaków w murach naszej szkoły, a zarazem zwrócić uwagę na potrzebę noszenia odblaskowych elementów. Nazajutrz wszyscy pierwszoklasiści dumnie prezentowali odblaski na swoich plecakach.

Katarzyna Tokarczyk

Odblaskowa szkoła

Uczniowie klas I-VI aktywnie włączyli się w działania na rzecz promocji akcji " Odblaskowa szkoła". Jednym z jej przedsięwzięć było przygotowanie przez uczniów odblaskowych1,5 m l makiet przedstawiających pieszych. Każda z wykonanych figur miała odblaskowe elementy i służyła przykładem, jak wyglądać na drodze, by byc widocznym. Uczniowie z zapałem wykonywali te prace. Niektóre klasy przygotowały nawet po kilka kolorowych, odblaskowych figur.
/Janina Batko/


Odblaskowa szkoła
Uczniowie klas IV-VI przystąpili do konkursu wiedzowego z zakresu przepisów ruchu drogowego dla pieszych. W pierwszym etapie wszyscy uczniowie rozwiązywali test "jednej odpowiedzi". Sześciu uczniów z najwyższą liczbą punktów przystąpiło do drugiego etapu rozwiązując kolejny test. Troje laureatów otrzymało dyplomy i nagrody, są to: I miejsce- Gryżlak Dominik kl. Va oraz II miejsce: Lizoń Julia kl. IVa i Gawlak Alicja kl. VIb.
/Anna Janur/
Spotkanie z policjantem

3 października 2013 roku uczniowie naszej szkoły spotkali się z Policjantem z Komendy Miejskiej Policji w Starym Sączu. Dzieci wysłuchały prelekcji na temat zasad ruchu drogowego obowiązującego pieszych oraz bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię w wyznaczonych do tego miejscach. Uczniowie z uwagą słuchali rad policjanta i aktywnie uczestniczyli w rozwiązywaniu zadań. Spotkanie to zorganizowane zostało w ramach akcji „Odblaskowa szkoła”

/A.Leśniara/

Podsumowanie konkursu "Odblaskowa szkoła"

Dzisiaj tj. 30X odbyło się w naszej szkole podsumowanie konkursu "Odblaskowa szkoła"
/M.T./

Odblaskowa szkoła

We wrześniu 2013 roku nasza szkoła przystąpiła do konkursu organizowanego przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego i Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie oraz Małopolskie Kuratorium Oświaty, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa dzieci w drodze do i ze szkoły.
Ponadto celem akcji jest zwrócenie uwagi na konieczność kontrolowania ustawowego obowiązku korzystania przez dzieci do lat 15 z elementów odblaskowych i promowanie wszelkich inicjatyw ograniczających zagrożenia w ruchu drogowym. Konkurs daje możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych. W najbliższym czasie organizowane będą różnego rodzaju konkursy, quizy, wycieczki, spotkania z policjantem itp.
Serdecznie zapraszamy wszystkich do aktywnego udziału w działaniach podejmowanych w ramach akcji „Odblaskowa Szkoła”.
/A. Leśniara/