Mój stary ale nowy blog o wszystkim

Piszę o tym i o tamtym

Porypany 01.10.2020

Rozety

Polecane: Bryczesy dla dzieci

Wzór rozety jest nadal bardzo popularny. Znajduje zastosowanie w meblach, okuciach drzwi i wielu innych rzeczach. Wadą jest to, że jest trochę zbyt płodny. Istnieje błędne przekonanie, że motyw wytworzony ręcznie jest ciekawszy, stąd zakup większej ilości dekoracji i wyższa cena. Jeśli jednak dokładnie policzysz koszty materiałów (z dodatkiem ekspozytorów), czas transportu (z dodatkiem zdobień) i pracę projektantów, może się okazać, że prostsza, ale efektowna aranżacja jest warta. cena materiałów. A dla projektanta aranżacja jest warta więcej niż suma jej części.

Jaka jest zależność między ceną dekoracji a jakością wykonania? To zależy od stylu wnętrza. Jeśli cena dekoracji jest równa lub wyższa od kosztu wykończenia, nie ma potrzeby przesadzać. Jeśli cena zdobień jest wyższa niż koszt wykończenia, można wykorzystać symetrię w ich aranżacji oraz to, że nie gromadzą kurzu, a ostatecznie unikają konieczności czyszczenia, jeśli korzystamy z specjalnie do tego wybranej stylistki. . Korzystając z usług stylistki wybranej do tego celu, możesz obniżyć koszty, wybierając dekoracje, które są bardziej podkreślone poprzez zastosowanie nieco szerszej gamy dekoracji. Możesz również wybrać dekoracje, które są bardziej podkreślone przez zastosowanie nieco jaśniejszego koloru.

Warto pamiętać, że cena zdobień będzie zależała od jakości wykonania, a im bardziej zaakcentowana aranżacja, tym niższa będzie cena.

Istnieje coś takiego jak koło kolorów. Kolory po przeciwnych stronach koła są kolorami dopełniającymi. I tak przed zielonym jest biały i ma najwyższą wartość, to on powinien być wybrany przez właściciela domu. Powinien dopasować się kolorystycznie do wnętrza, unikać skrajności kolorystycznych i optycznie przedłużyć salon. Biel zdobi również wnętrza sypialni, dlatego warto wybrać poduszki, sofy i inne ciemniejsze kolory. Jeśli chcesz wyeksponować swoje dekoracje, pamiętaj, aby trzymać się białych ścian, wysoko przede wszystkim koloru czerwonego.

Decydując się na remont swojego domu lub mieszkania i powierzając to zadanie profesjonaliście lub zespołowi powinniśmy mieć świadomość, że nie jest to takie proste. Zlecając remont komuś, kogo nie znamy, należy kierować się zasadą ograniczonego zaufania. Nie można z góry zakładać, że wykonawca jest nieuczciwy (cenne przedmioty w domu), ale też nie podejmuje decyzji zbyt pochopnie.

Najczęściej decydując się na remont już rozumiemy - jakie prace należy wykonać, często wybrany lub zakupiony materiał, jakąś wizję - jak wszystko powinno wyglądać po remoncie.

Wyboru wykonawcy można dokonać z ogłoszenia w gazecie, na polecenie lub w sklepie z materiałami budowlanymi (wizytówki). Wykonawcą może być również ktoś z rodziny lub znajomy. Pierwsze informacje o wykonawcy są bardzo skąpe, należy je zweryfikować podczas bezpośredniego spotkania, najlepiej na miejscu planowanych prac.

Warto poznać jego doświadczenie, umiejętności i kwalifikacje. Co może je udokumentować.

Obecnie na rynku jest wielu specjalistów, którzy swoje umiejętności nabyli nie w szkole, a po prostu wykonując remonty - pracowali, studiowali i zdobyli doświadczenie remontując inne mieszkania, brak świadectwa szkolnego nie świadczy o braku umiejętności . Możesz też spotkać przeciwieństwo tego pierwszego. Jak je odróżnić? Który wybrać?

Na rynku dominują małe - czasem jednoosobowe zespoły, należy wziąć pod uwagę planowany zakres pracy, czas jaki mamy (wakacje), przyjazd rodziny, dzieci z kolonii, fundusze - większy zespół przeważnie będzie kosztował więcej. Nie radzę zabierać wykonawcy, który przychodzi na rozmowę po „piwie”, gorąco polecam pozbyć się wykonawcy, który już „pije” po rozpoczęciu prac.

Warto się zastanowić, czy materiał kupimy sami, czy powierzymy to zadanie wykonawcy i co on o tym myśli. Zapytaj wykonawcę, jak to widzi, w jakim czasie to zrobi, jakie ma narzędzia - czy ma wszystkie narzędzia, które będą potrzebne do wykonania wszystkich prac, zgodnie z gwarancją (najlepiej pisemną) odmów zgody na kontrahent, który nie chce podpisywać umowy - to dla nas bardzo ważne (o umowach napiszę osobno).

Polecane: https://poofi-shop.com/pl/111-poduszki-do-karmienia

Tagi: wnętrza, aranżowanie wnętrz, dobór kolorów, projektowanie wnętrz, wykończenie wnętrz,